سافت ریراه اندازی ثبت نام مدارس با شماره گیری کد USSD

20 اردیبهشت 00 ساعت 14:13
سامانه ثبت نام مدارس با فرم سریع USSD یکی از بزرگترین دغدهه ای مدیران مدارس ، ثبت نام دانش آموزان در برنامه های مختلف مدرسه است پیش ثبت نام ، ثبت نام در سرویس مدرسه ، ثبت نام در کلاسهای فوق برنامه ، ثبت نام در اردوههای مختلف،ثبت نام سرویس
راه اندازی ثبت نام مدارس با شماره گیری کد USSD

با تهیه کد USSD برای مدارس - آموزشگاه ها از امکانات فوق العاده و خدمات ان استفاده نمائید .

سامانه ثبت نام مدارس با فرم سریع USSD یکی از بزرگترین دغدهه ای مدیران مدارس ، ثبت نام دانش آموزان در برنامه های مختلف مدرسه است

نمونه کد ثبت شده برای مدرسه دخترانه شهید زنده یاد قادسی کد فوق را رایگان شماره گیری نمائید و از منوها و روش کار کردن اشنا شوید..

# 1400112*1*6655*

پیش ثبت نام ، ثبت نام در سرویس مدرسه ، ثبت نام در کلاسهای فوق برنامه ، ثبت نام در اردوههای مختلف ، ثبت نام در کتابخانه ی مدرسه ، اطلاع از نمرات آزمونهای متفاوت ، اطلاع از هزینه های پرداخت نشده و صورتهای مالی ، استفاده از کد USSD و ایجاد پنل کاربری برای دانش آموز ،و خیلی موارد دیگر .

جهت ثبت نام سامانه رایگان و جهت خرید کد مورد نظر لطفا روی لینک ذیل کلیک نمائید .

کاربرد خدمات کد USSD و رسانه Enama برای موسسات آموزشی و مدارس

راه اندازی سامانه ثبت نام مدارس با فرم سریع USSD


یکی از بزرگترین دغدغه های مدیران مدارس، ثبت نام دانش آموزان در برنامه های مختلف مدرسه است.


مواردی از جمله:

پیش ثبت نام مدرسه
ثبت نام در سرویس مدرسه
ثبت نام در کلاس های فوق برنامه
ثبت نام در اردوهای مختلف
ثبت نام در کتابخانه ی مدرسه
و خیلی موارد دیگر...


تا قبل از این، مدارس فرم های کاغذی رو در اختیار دانش آموزان یا والدین آنها قرار می دادند تا تکمیل شود و مراحل ثبت نام انجام گردد.

یکی از معایب این کار از بین رفتن فرم های کاغذی یا گم شدن آنها بود
یکی دیگر از معایب آن تکمیل حضوری فرم هاست که در دنیای پر مشغله ی افراد، حضور والدین در مدارس بسیار سخت و زمانگیر خواهد بود.
یکی دیگر از معایب آن عدم ذخیره سازی اطلاعات در یک سیستم جامع هوشمند است.


به نظر شما بهترین و کم هزینه ترین راهکار چیست؟

یکی از راهکارهای خوب، راه اندازی سایت برای مدارس است. اما همه ی مدارس توانایی راه اندازی سایت و بروزرسانی لحظه ای آن را خواهند داشت؟


آی نوتی راهکار آسان تر و کم هزینه تری را به شما پیشنهاد می دهد و آن هم ایجاد منو از نوع "فرم سریع" بر روی کدهای USSD است.
هر مدرسه ای می تواند با پرداخت هزینه ی بسیار اندک، یک کد USSD از سامانه ی آی نوتی خریداری نماید.


حالا مسئول مدرسه با در اختیار داشتن کد USSD، می تواند برای ثبت نام در هر برنامه، یک منوی جداگانه از نوع "فرم سریع" و برای پرداخت هزینه ی آن، یک منو از نوع "پرداخت وجه مستقیم" پیاده سازی نماید.


با این کار دانش آموزان و والدین می توانند بدون مراجعه ی حضوری به مدرسه، اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام را ارسال کنند و حتی هزینه ی آن را به صورت آنلاین پرداخت نمایند.


از طرف دیگر مسئولین مدرسه می توانند تمامی فرم ها و پرداخت های انجام شده را در سامانه ی آی نوتی مشاهده و مدیریت نمایند.
برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ی پیاده سازی فرم سریع، حتما به وبلاگ آی نوتی مراجعه نمایید.

فقط با شماره گیری یک کد USSD، در هر لحظه و هر مکان، از وضعیت تحصیلی فرزندتان با خبر شوید.

همانطور که می دانیم به دلیل شرایط ایجاد شده به واسطه ی انتشار ویروس کرونا، مراجعه ی حضوری به همه جا کمتر شده و تمامی کسب و کارها سعی دارند شرایطی را ایجاد کنند تا عموم مردم بتوانند کارهای خود را به صورت غیر حضوری انجام دهند.

از این رو، پدر مادرها برای اطلاع از وضعیت تحصیلی فرزندشان، کمتر به مدرسه ی آنها مراجعه می کنند.


به همین جهت مدارس هم به دنبال راهکارهایی برای عدم مراجعه ی حضوری والدین می باشند.
راهکارهایی برای اطلاع از وضعیت تحصیلی فرزندان، اطلاع از نمرات آزمونهای متفاوت، اطلاع از هزینه های پرداخت نشده و صورت حساب های مالی

بدین منظور دو راهکار برای این مساله وجود دارد.

طراحی سایت
استفاده از کد USSD و ایجاد پنل کاربری برای هر دانش آموز

قطعا طراحی سایت برای مدرسه، بروزرسانی لحظه ای و پشتیبانی آن، هزینه ی زیادی به همراه دارد و طراحی و پیاده سازی آن بسیار زمانگیر خواهد بود.
در این شرایط کدهای USSD به کمک مدارس می آید. ما در کدهای USSD آی نوتی این امکان را فراهم کرده ایم تا منوهای پنهان ایجاد کنیم.

با استفاده از این قابلیت می توانیم برای هر دانش آموز یک پنل جداگانه بر روی کد USSD طراحی نماییم. پیاده سازی این سامانه بر روی کد USSD بسیار ساده است.

کافیست مسئول مدرسه در سامانه ی آی نوتی بر روی کد USSD یک منوی معمولی ایجاد کرده و و برای هر مقطع تحصیلی زیر منوهای جداگانه ای بسازد.

در صورتی که مدرسه برای هر مقطع تحصیلی، چندین کلاس متفاوت دارد، مسئول مدرسه می بایست برای هر کلاس زیر منوی جداگانه ای در منوی مقطع تحصیلی طراحی نماید.

حالا نوبت این است که برای هر دانش آموز یک کد در نظر بگیریم و با استفاده از قابلیت پنهان کردن منوها، پنل اختصاصی ایجاد کنیم.

برای ایجاد پنل اختصاصی هم مجددا منوی معمولی پنهان ایجاد کرده، برای فیلد کد منو، کدی را که برای دانش آموز در نظر گرفته ایم وارد کرده و نمرات دانش آموز را در قسمت پاسخ کد USSD درج خواهیم کرد.

فقط کافیه کد هر دانش آموز را در اختیار والدینش قرار دهیم تا هر زمان که می خواهند با شماره گیری کد USSD و حرکت در منوها، کد فرزند خود را وارد کنند و از خلاصه وضعیت تحصیلی فرزند خود آگاه شوند.

علاوه بر این، با همین روش ایجاد منو، میتوانیم دسترسی جداگانه ای برای ورود دانش آموزان ایجاد کنیم، تا دانش آموزان بتوانند لیست تکالیف روزانه ی خود را از همین طریق دریافت نمایند


درخواست سرویس مدرسه با شماره گیری کد USSDدر روزهای آغاز سال تحصیلی هستیم و یکی از بزرگترین دغدغه های پدر مادرها، سرویس ایاب و ذهاب فرزندانشان است.


سرویس مدارس ایمن ترین روش برای ایاب و ذهاب دانش آموزان محسوب می شود.


ثبت نام و رزرو سرویس، اعلام مشخصات دانش آموز، اعلام آدرس و موقعیت مکانی، پرداخت هزینه ی سرویس و همچنین اعلام زمان غیبت دانش آموز می بایست توسط والدین انجام گردد.به همین منظور والدین نیاز به سامانه ای جامع برای انجام تمامی این عملیات خواهند داشت.
کدهای USSD با امکاناتی که در اختیار صاحبین و مخاطبین قرار می دهد، تمامی نیازهای والدین و مسئولین مدرسه در این زمینه را بر طرف کرده است.


مسئولین مدرسه می توانند با استفاده از کد USSD، خدمات متنوعی در این زمینه ، به والدین ارائه دهند .برای مثال:

برای رزرو و درخواست سرویس مدرسه منویی از نوع "ثبت درخواست مشخصات" ایجاد نمایند.
برای دریافت هزینه ی سرویس، منویی از نوع "پرداخت وجه" ایجاد نمایند.
برای ثبت موقعیت مکانی منزل دانش آموزان منویی از نوع "ثبت محل کاربر" ایجاد نمایند.
برای اعلام غیبت دانش آموزان که سرویس مدرسه در روز خاص به دنبال آنها نرود، منویی از نوع "ثبت پیشنهادات" ایجاد نمایند.
و در نهایت برای سنجش کیفیت سرویس دهی به دانش آموزان، منویی از نوع "نظر سنجی" ایجاد نمایند.

با این کار والدین با شماره گیری هر کدام از زیر منو ها بر روی کد USSD، می توانند به راحتی با مسئولین مدرسه در مورد سرویس ایاب و ذهاب فرزندانشان در ارتباط باشند.


مسئولین مدرسه می توانند در زمان تعریف منوها، تنظیماتی را اعمال کنند تا هر زمان که منو و زیر منوهای فعال بر روی کد USSD توسط والدین شماره گیری شود، یک پیامک اطلاع رسانی برای شماره موبایل مسئول مربوطه ارسال گردد تا بتواند به سرعت موضوع را بررسی و پیگیری نماید.


کد USSD مدرسه را شماره گیری کن و در انتخابات اولیا مربیان شرکت کن
از آن جایی که خانواده اولین مدرسه و مدرسه دومین خانه هر کودک تلقی می شود، می توان به اهمیت نقش مدرسه و مربیان در زندگی و شخصیت هر کودک پی برد. به طور کلی والدین و مدرسه دو رکن اصلی در تعلیم و تربیت هر کودک به شمار می روند که فعالیت یک جانبه هر یک از این دو ناقص و بی ثمر خواهد بود.
به همین دلیل تشکیل انجمن اولیا و مربیان در هر مدرسه، امری اجتناب ناپذیر به نظر می رسد؛ چرا که تاثیر مثبت و مستقیمی در آینده کودکان دارد.


با وجود شرایط به وجود اومده برای کرونا و مشغله ی زیاد والدین، حضور آنها برای کاندید شدن و شرکت در انتخابات اولیا و مربیان تقریبا نا ممکن بوده و والدین ترجیح می دهند به صورت غیر حضوری در این امر مشارکت داشته باشند.
از این رو امکاناتی که بر روی سامانه ی آی نوتی ارائه شده است به کمک مدارس آمده و تمامی این کارها را به صورت غیر حضوری مقدور می سازد.

انتخابات اولیا مربیان را می توان با بهره گیری از 2 ابزار ارائه شده بر روی سامانه ی آی نوتی به راحتی اجرا و پیاده سازی کرد.

دریافت اطلاعات کاندیدها با استفاده از منوی "فرم سریع" کد USSD
نمایش اطلاعات هر یک از کاندیدها در iCV
برگزاری انتخابات اولیا مربیان با استفاده از منوی "نظر سنجی" کد USSD
اطلاع رسانی شماره گیری کدهای USSD برای کاندید شدن در انجمن اولیا مربیان، اعلام شرکت در انتخابات اولیا مربیان و اعلام نتایج انتخابات از طریق سیستم ارسال پیامک آی نوتی


مسئولین مدرسه می توانند با استفاده از فرم سریع اطلاعات کاندید ها را دریافت کنند و از بخش مدیریت فرم های تکمیل شده آنها را مورد بررسی قرار دهند.

همچنین می توانند برای ارائه ی اطلاعات افراد کاندید به سایر والدین، منوهای معمولی برای هر کاندید درست کنند و در جواب کد USSD اطلاعات را به سایر والدین نمایش دهند.


البته این کار با iCV بهتر پیاده سازی خواهد شد. برای مثال مسئول مدرسه می تواند برای هر فرد کاندید، یک iCV تهیه کرده و اطلاعات دریافتی را در آن به نمایش بگذارد. سپس بر روی کد USSD برای هر کاندید یک منوی معمولی جداگانه درست کند و لینک iCV هر فرد کاندید در متن پیامک منوی همان فرد قرار داده شد.


در این صورت، وقتی مخاطبین شماره منوی کاندید شماره 1 را در پاسخ USSD ارسال می کنند، در جواب لینک iCV ها برای مخاطب پیامک خواهد شد.

در نهایت زمان نظر سنجی و نحوه ی برگزاری انتخابات را با ارسال پیامک انبوه به والدین اطلاع رسانی کنند. و نظر سنجی را از طریق منوی نظرسنجی بر روی کد USSD پیاده سازی و برگزار کنند.


مدیریت امور کتابخانه مدرسه با خدمات آی نوتی


خب یکی از مهم ترین بخش های مدارس که تاثیر عمیقی در بالا بردن سطح دانش، دانش آموزان دارد، کتابخانه ی مدرسه است.در این پست می خواهیم کمی شما را با برخی از خدمات آی نوتی که میتواند ابزاری برای مدیریت این امور کتابخانه مدرسه باشد، آشنا کنیم.


ایده ی اول:
مسئول کتابخانه بر روی صفحه ی اختصاصی کارت ویزیت EBC، در بخش ویترین محصولات، برای هر ژانر کتاب، یک دسته بندی جداگانه ایجاد نماید و داخل هر دسته بندی، کتابهای آن دسته را وارد کند.

در نتیجه دانش آموز از بخش محصولات صفحه اختصاصی، رزرو کتاب مورد نظر خود را درخواست دهد و مسئول کتابخانه پس از بررسی درخواست، زمان واگذاری کتاب را از طریق پیامک به دانش آموز اطلاع رسانی کند.


ایده ی دوم:
قطعا مدرسه برای انجام خیلی از امور خود، به یک کد USSD نیاز خواهد داشت. مسئول کتابخانه می تواند بر روی کد USSD منویی از نوع "فرم سریع" برای عضویت در کتابخانه ایجاد نماید. دانش آموزان می توانند با شماره گیری آن کد USSD، لینک فرم عضویت را دریافت کنند و اقدام به تکمیل و ارسال فرم نمایند.


ایده ی سوم:
مسئول کتابخانه می تواند بر روی کد USSD زیر منویی برای پرداخت هزینه ی عضویت کتابخانه ایجاد نماید تا دانش آموزان با شماره گیره آن زیر منو، لینک پرداخت و اتصال به درگاه را دریافت کنند و اقدام به هزینه ی عضویت نمایند. همچنین دانش آموزان میتوانند در فیلد توضیحات فرم سریع، شماره پیگیری پرداخت خود را وارد کنند تا مسئول کتابخانه متوجه شود کدام دانش آموز حق عضویت خود را پرداخت کرده است و کدام دانش آموز هنوز پرداخت خود را انجام نداده است.


ایده چهارم:
مسئولین کتابخانه ی مدرسه می توانند با بهره گیری از امکان ارسال پیامک، زمان بازگشت کتاب را به دانش آموزان یادآوری نمایند. همچنین سایر اطلاع رسانی های را از طریق پیامک به دانش آموزان انجام دهند.


ایده پنجم:
مسئولین مدرسه می توانند منویی از نوع "فرم سریع" برای اهدای کتاب بر روی کدهای USSD ایجاد کنند. از این رو دانش آموزانی که میخواهند کتابی را به کتابخانه اهدا کنند می توانند اطلاعات خودشان و اطلاعات کتاب به همراه تصویر جلد کتاب را برای مسئول کتابخانه ارسال کنند و در روزهای آتی کتاب را به کتابخانه اهدا کنند.


ایده ی ششم:
مسئول کتابخانه می تواند منوی دیگری از نوع "فرم سریع" ایجاد کنند تا دانش آموز بتواند درخواست خود را در راستای تمدید زمان امانت داری کتاب را درج نماید.


دیگه هیچ دانش آموزی برای خرید از بوفه ی مدرسه، نیازی به پول یا کارت بانکی ندارد!حتما شما هم در دوران کرونا نگران انتقال ویروس از طریق داد و ستد پول نقد هستید. در این شرایط کدهای USSD آی نوتی، خیلی میتونه به کسب و کارها کمک کنه. مخصوصا بوفه ی مدارس.


بوفه ی مدارس می توانند خیلی از نیازهای خود را از طریق خدمات ارائه شده بر روی کد USSD آی نوتی، بر طرف نمایند.


برای مثال می توانند منوی غذاهای بوفه را بر روی کد USSD به همراه قیمت ها پیاده سازی کنند تا دانش آموزان و یا والدین آنها بتوانند به راحتی و با شماره گیری کد USSD، غذای مورد نظر خود را سفارش دهند و هزینه ی آن را از طریق پرداخت وجه مستقیم پرداخت نمایند.


برای پیاده سازی این موضوع نیاز است تا یک منو با عنوان "منوی بوفه" تعریف گردد و برای هر غذا، زیر منویی از نوع "معمولی" به همراه قیمت آن، تعریف شود.

در صورتی که منوی سبد خرید هم بر روی کد USSD تعریف شده باشد، دانش آموز می تواند گزینه های مورد نظر خود را از منو به سبد خرید اضافه نماید و در نهایت هزینه ی کل را به صورت آنلاین پرداخت کند.

همچنین امکان پیاده سازی نظر سنجی بر روی منوی USSD وجود دارد. لذا بوفه ی مدرسه می تواند برای اطلاع از میزان رضایت دانش آموزان و والدین آنها از سطح کیفی غذاها، از آنها نظر سنجی کند و گزارش دقیقی از عملکرد بوفه بدست آورد.

بوفه ی مدرسه می تواند برای جذب مشتریان بیشتر، هر از چندگاهی، قرعه کشی برگزار نماید. برای مثال به دانش آموزان اطلاع رسانی کند به آنهایی که در هفته ی اخیر از طریق کد USSD، پرداخت آنلاین سفارش خود را داشته اند، قرعه کشی می شود و برنده می تواند یک روز نهار رایگان از بوفه ی مدرسه دریافت نماید.


🛒 جهت خرید خدمات، در پورتال ثبت نام کنید 👈 فرم ثبت نام در پورتال کاربری

🔴 امور ثبت نام

https://sl.inoti.com/r/qhm1gy

راه اندازی ثبت نام مدارس با شماره گیری کد USSD
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره راه اندازی ثبت نام مدارس با شماره گیری کد USSD نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (2)
ترتیب
قربانعلی ناصری کد: 434

سلام جهت ثبت نمرات وکارنامه زبان اموز در یک اموزشگاه زبان انگلیسی برروی کد ussd چه باید کرد.متشکرم
سلام
شما باید ثبت نام رایگان انجام دهید یک کد USSD خریداری نمائید
منو بندی انجام دهید و نمرات نفرات اموزشی را وارد نمائید و هر یک از نفرات آموزشی کد فوق را شماره گیری می نماید و با وارد کردن 6 رقم اخر کدملی خود نمرات را مشاهده می نماید
با این منو ها می توانید در مورد آموزشگاه خود هرچه خواستید انجام دهید
نمرات
امتحاانات
ثبت نام
پرداخت شهریه
و ....
باتشکر

پاسخ
1400/11/15
ans_result_434
فاطمه ایوبی کد: 403

سلام بعداز گذاشتن فرم سریع روی کد ussd عنوان منو رو چه چیزی باید بنویسیم؟
بنام خدا
باسلام
بستگی به نوع فعالیت کاری شما می باشد
می توانید بنوسید ثبت نام دانش آموزان
ثبت نام دوره کلاس تقویتی
ثبت نام جهت اردو
ثبت نام بیمه نامه خودرو اگر نمایندگی بیمه هستید
ثبت نام جهت آموزشگاه زبان
الان این کد را شماره گیری کنید ماقال برای مدرسه می باشد.
# 1400115*1*6655*
باتشکر

پاسخ
1400/9/6
سیدمهدی جهرمی کد: 404

سلام
کدهای ذیل را تست کنید.
# 1400111*1*6655*
# 13*1*6655*

پاسخ
1400/9/6
ans_result_404
ans_result_403
کلمات کلیدی: ثبت نام - کد - هوشمند- USSD - مدارس - اولیا- دانش آموز- کلاس - نمرات - امتحان - کارنامه-فرم - سریع-حضور و غیاب - سامانه-قابلیت-