سافت ری
کتاب نقش معلم در تربیت دینی

کتاب نقش معلم در تربیت دینی

1 از 5 (1 رای)
گارانتی: دارد
روش دریافت: از طریق پست
مبدإ ارسال: تهران - ری
نمودار قیمت قیمت برای شما: 4,000 تومان
برای خرید 20 عدد به بالا، 15 درصد تخفیف لحاظ می شود.

معرفی محصول:

نام کتاب : نقش معلم در تربیت دینی

نویسنده : زهرا رمضان پور گلیرد

شابک : 9786008398080
قیمت : 40000ریال
سال : 1395
تعداد صفحه: 48

قطع : رقعی (15*21)

ویژگی‌های معلم

الف: برخورداری از سلامت جسمی و روانی:

کسی که عهده‌دار شغل مشکل و طاقت‌فرسای معلمی می‌شود باید ازنظر روانی و عاطفی متعادل باشد. در غیر این صورت ممکن است با کوچک‌ترین اشتباه و خطا شاگردان با یک عمل بیجا و نابهنگام آنان، که اغلب اوقات بودن آگاهی و قصد معینی صورت می‌گیرد به‌شدت عصبانی شود و از شیوه عدل و انصاف عدول کند و درنتیجه آموزش‌وپرورش از مجرای صحیح خود خارج شود. بدیهی است که معلم افسرده، مضطرب مأیوس، ستیزه‌جو و تندخو نمی‌تواند نشاط، امنیت خاطر و ثبات را در کلاس درس و محیط آموزشی و پرورشی به وجود آورد.

ب: پای بندی به ارزش‌ها و اصول انسانی و اجتماعی:

یکی از هدف‌های مهم پذیرفته‌شده در هر نظام آموزش‌وپرورش دین است که ارزش‌های معنوی و اخلاقی و اجتماعی جامعه را به کودکان و نسل آینده انتقال دهد. لازمه راهبرد به این هدف به اعتقاد و ایمان معلم به این ارزش‌ها بستگی دارد به‌عبارت‌دیگر میزان پای بندی و اعتقاد معلم به ارزش‌های جامعه در رفتار و گفتار و کردار وی منعکس می‌شود.

از طرفی چون جامعه معلم را نماینده خود در انتقال تعلیم و ارزش‌ها و معتقدات و اصول انسانی و اجتماعی به نوباوگان خویش می‌داند، توقع و انتظارش از معلم در رعایت این اصول بیش از کسان دیگر است. همه مردم حتی خود معلمان آرزو دارند که سرمشق و الگو فرزندان آنان نمونه برازنده‌ای از انسانیت و عضو شایسته‌ای در اجتماع باشد. این است که انتظار دارند معلم به صفات عالی انسانی مانند راست‌گویی، وظیفه‌شناسی، پاک‌دامنی و تقوا، شهامت، شجاعت و عدالت آراسته گردد.

افرادی که معلمی را به‌عنوان حرفه برای خود انتخاب می‌کنند داری ثبات عاطفی و توانایی سازگاری بیشتر با مردم هستند معلمان بیش از سایر مشاغل روی برقراری مناسبات شخصی به کمک دیگران کار کردن به مردم و بودن با آنان تأکید می‌کنند؛ و غالباً افراد اجتماعی‌تری می‌باشند و به ارزش‌های معنوی و اخلاقی جامعه پای بندی بیشتری از خود نشان می‌دهند.

پ: برخورداری از استعدادها و قوای ذهنی نسبتاً خوب:

طبیعت کار معلمی ایجاد می‌کند که او در درجه اول حافظه قوی داشته باشد تا بتواند هم معرفت و دانش بشری را که درواقع ابزار اصل و اساسی کار وی است کسب کند و هم جریانات و امور مربوط به کلاس و شاگردان را به خاطر بسپارد و به یاد آورد. معلمی که در چند جلسه اول کلاس درسی بتواند اسامی شاگردان خود را یاد بگیرد و آنان را به اسم بخواند، با این کار می‌تواند اطمینان و اعتماد شاگردان را به گفته‌های خود نیز جلب کند؛ و در نظر کودکان فرد توانا و باارزش و مسلط به کار خود جلوه‌گر شود معلم علاوه بر برداشتن حافظه خوب و وفادار، باید از هوش نسبتاً خوبی نیز برخوردار باشد......

کتاب نقش معلم در تربیت دینی
محصول: کتاب نقش معلم در تربیت دینی
تاریخ به روزرسانی: 1398/4/2
ابعاد: 21 * 15 * 3 سانتیمتر
وزن: 400 گرم
گارانتی: دارد
قیمت: 4,000 تومان
تلفن فروشنده: 02155953808 - 09358823388
گفتگوی خصوصی با فروشنده
 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره کتاب نقش معلم در تربیت دینی نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: نقش ، معلم ، تربیت ، دین ،
پشتیبانی: انتشارات سمیع
02155953808 - 09358823388
پشتیبانی
پشتیبانی